Tuija Lehtinen: Viesti menneisyydestä

Tuija Lehtinen on kirjailija, jolla on suunnaton tuotanto, viihderomaaneja ja nuorten kirjoja. Nyt on tehty aluevaltaus dekkareihin. Viesti menneisyydestä on jo toinen, Väärä vainaja oli ensimmäinen. Kirjoissa pääosassa seikkailee entinen poliisi Erja Repo. Lettipää Repo ei halua olla tutkimassa mitään juttua, vaan olisi enemmän mielissään, jos ... Lue koko vinkki »
Myrkky vesilasissa -kirjan kannessa on palapeliä, jonka takana kiemurtelee kaksi käärmettä. Käärmeiden taustalla on muistikirjaa, jossa lukee "Purevat korskuvat kyyt, kuka?"

Tuija Lehtinen: Myrkky vesilasissa

Myrkky vesilasissa on Tuija Lehtisen Erja Revon tutkimuksia -sarjan seitsemäs osa. Erja Repo on yksityisetsivä, joka toimi aiemmin poliisina. Revon miesystävä on kirjailija Turo Nykärö. Vuosikymmeniä sitten samalla kirjoittajakurssilla Nykärön kanssa olleiden ihmisten kurssitapaaminen käynnistää Revon uusimman tutkinnan. Turo Nykärö on kutsuttu ... Lue koko vinkki »